Monitor dla gracza?

2016-07-03

Jeszcze kilkanaście lat temu żaden z użytkowników komputerów klasy PC nie mógł marzyć o tym, aby na rynku dostępne były monitory do konkretnych zastosowań. Szczytem marzeń było już posiadanie monitora kineskopowego o przekątnej 17 cali, która to dawała znacznie większe pole robocze niż w przypadku najpopularniejszych matryc o przekątnej 15 cali. Dzisiaj w sklepach ze sprzętem komputerowym możemy przebierać nie tylko w akcesoriach, ale również w monitorach – począwszy od wielkości przekątnej, formatu monitora, a skończywszy na jego dedykacji – czy to do gier komputerowych czy też do obróbki grafiki. Na czym powinniśmy się skupić przy kupnie monitora do gier komputerowych?


Podstawą przy zakupie monitora do gier komputerowych powinien być wybór monitora  144Hz. W ten sposób jego częstotliwość odświeżania zapewni nam, że obraz nawet przy najbardziej zaawansowanych tytułach, w których „wiele się dzieje”, będzie wystarczająco szybko przetwarzany i wyświetlany.


Przekątna?

Większość monitorów dla graczy zaczyna się obecnie od 28-32 cali. Jeżeli możemy pozwolić sobie na większy wydatek, to warto wybrać monitor o jak największej przekątnej – zapewni to nam znacznie bardziej komfortową rozgrywkę.


Monitory eizo?

Jedną z firm, która dopiero od niedawna stawia swoje kroki na rynku monitorów dla graczy, jest Eizo. Warto przyjrzeć się jej produktom, gdyż monitory produkcji eizo wydają się ciekawą alternatywą dla konkurencji – pod względem parametrów, jak i ceny!