Opaski monitorujące do biegania

2016-06-04

Uprawianie sportu amatorskiego to nie tylko codzienny wysiłek fizyczny, ale także umiejętne monitorowanie tego wysiłku i jego wpływu na ogólny stan zdrowia. W tym właśnie między innymi może pomóc nam profesjonalna, sportowa opaska-monitor Fitbit Flex.


Zdrowe bieganie


Wiadomo, że sport to zdrowie, ale to powiedzenie będzie prawdziwe pod warunkiem, że będą zachowane podstawowe zasady:


trening dostosowany do możliwości,

monitorowanie wydolności organizmu,

odpowiednia dieta.


Biegać każdy może, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Ten sport dostępny jest dla każdego, bez względu na przygotowanie lub jego brak. Ten sport nie wymaga specjalistycznego sprzętu, wystarczy koszulka, spodenki i wygodne buty.  Osoby, które biegają systematycznie powinny monitorować wpływ wysiłku fizycznego na funkcjonowanie ogólne organizmu. Pulsometry, akcelometry, liczniki kroków i spalania kalorii, to tylko niektóre z potrzebnych gadżetów.


Producenci sprzętu dla sportowców dostrzegając zapotrzebowanie rynku proponują wiele urządzeń,  które spełniają jednocześnie wiele funkcji. W niewielkiej opasce na rękę mieści się pulsometr monitorujący pracę serca, licznik kroków, dystansu, monitoring snu, licznik wypitej wody i nawodnieniu organizmu. Do najbardziej popularnych opasek należą Fitbit Flex, Samsung Gear Fit, Sony Smart Band Talk i wiele innych. Wszystkie dostosowane są do korzystania z aplikacji na urządzeniach mobilnych.  Dodatkową funkcją Fitbit Flexu jest możliwość podłączenia do bluetootha.