Możliwości programu Abbyy FineReader

2016-06-01

Program Abbyy finereader powstał z myślą ułatwienia pracy użytkownikom koputerowym, którzy zajmują się pracą w edytorach tekstowych, arkuszach kalkulacyjnych i wielu najróżniejszych programach.


Jakie możliwości daje nam ten program?

Programy OCR, jak Abbyy FineReader, służą potocznie do optycznego rozpoznawania znaków. Program ten składa się z narzędzi, za pomocą których można przekształcić obraz z tekstem na zwyczajny dokument tekstowy. Tak edytowany skan dokumentu czy zdjęcia można za pomocą niewielu kliknięć przerobić na plik bez obawy o stratę jego pierwotnej grafiki, a czasem nawet i tła.

Wersja Abbyy FineReader 12 nie ma dużych wymagań sprzętowych i zadowoli się już nawet 415 MB na dysku twardym. Jeśli chodzi o procesor to wystarczy 1GHZ, pamięć operacyjna 1 GB. Dlatego też mogą go używać posiadacze starszych modeli komputerów, które często nadal są wyposażeniem wielu firmowych biur.

Interfejs jest prosty, posiada kilka wersji językowych i ma wbudowany słownik. Instalacja programu jest związana z integracją systemu OCR z programami pakietu Microsoft Office. Abbyy FineReader może też automatycznie otwierać dokumenty tekstowe w wybranym programie po przetworzeniu wybranego obszaru tekstu.