Olliclip - czego nie powiedzą Wam w sklepie!

2016-05-12

Obiektyw Olloclip, to urządzenie pomysłowe i skądinąd - dobre, jak na amatorskie potrzeby. Jeśli jednak szukacie czegoś bardziej ambitnego, to Olloclip raczej Wam tego nie zapewni. Oto kilka charakterystycznych cech produktu, o których nie dowiecie się w sklepie...


Olloclip - fakty, o których lepiej nie wspominać.


1. Jakość obrazu


Nowy obiektyw dla iPhone'a, jest reklamowany jako produkt, który nie wymaga "kabelka". I tak jest w rzeczywistości. Olloclip to specjalna nakładka, którą mocujemy bezpośrednio na obiektyw aparatu w smartfonie. Rozwiązanie takie jest z pewnością zaletą, ale... nie wyeliminujemy w ten sposób zakłóceń, które mogą zostać spowodowane przez różne zanieczyszczenia szkieł obiektywu. A że jest ich kilka, to prawdopodobieństwo to wzrasta...


2. Kształt


Nowy obiektyw dla iPhone'a nie jest duży. Ale jeśli nakleimy go na powierzchnię naszego smartfona, będzie on zwyczajnie nieporęczny. I choć nasz smartfon zyska na funkcjonalności, zajmie on nieco więcej miejsca.


3. Tryb makro i jego podstawowa wada...


Jak pewnie wiecie, Olloclip, dale również możliwość fotografowania niewielkich przedmiotów w trybie makro. Niestety, zdjęcia wykonywane w tym trybie, są - szczególnie na brzegach - nieco rozmyte.


Podsumowując, Olloclip, to rozwiązanie, które posiada sporo zalet i niewątpliwie rozszerza funkcjonalność każdego iPhone'a. Jednak do zaawansowanych zastosowań, jest mu trochę daleko.