obudowy na telefon

Wodoodporne obudowy na telefon

2015-01-06

Podobno większość ludzi wykorzystuje telefon jako małe, przenośne radio, dzięki któremu można w każdej chwili odtworzyć dowolne utwory muzyczne – czy to z własnej pamięci telefonu, czy też łącząc się ze stacją muzyczną, bądź Internetem.


Jest to rzeczywiście prawda, a rozwiązanie takie nasuwa się samo – po co dźwigać ze sobą ciężki sprzęt, gdy wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie słuchawki, albo małe głośniki i możemy w każdej chwili skorzystać ze swojego telefonu, by móc posłuchać muzyki.


Są jednak takie sytuacje, w których boimy się zabierać telefonu ze sobą – obawę taką częstokroć mamy w czasie urlopów, bowiem z jednej strony boimy się zgubić w nieznanym miejscu (i jak bez telefonu skontaktujemy się z kimś znajomym?), a z drugiej obawiamy się, że ktoś nam ów telefon ukradnie, bądź też w jakiś sposób ulegnie on zniszczeniu. Zdarzają się przecież różne, nieprzewidziane sytuacje, które mogłyby do tego doprowadzić. Nie chcemy zresztą ustawicznie myśleć, że coś takiego mogłoby się akurat nam przydarzyć i zepsuć nam wyjazd.


Zupełnie nowym i interesującym pomysłem są specjalne obudowy na telefon, które zabezpieczają go przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. To plastikowe pudełeczka, do których można włożyć swoją komórkę (bez względu na model zawsze się w nim zmieści), zamknąć wieczko i możemy być już spokojni o tę jakże cenną rzecz. Wspaniałą zaletą takiej obudowy na telefon jest jej wodoodporność, która umożliwia słuchanie muzyki nawet podczas kąpieli w wodzie. W jaki sposób? Obudowa unosi się na wodzie – nie zatonie. Jednocześnie możemy podpiąć naszą komórkę do znajdującego się w niej, również wodoodpornego głośnika i w ten sposób mamy pewność, że odtwarzane z niej dźwięki będą czyste, wyraźne, donośne, a jednocześnie nasza komórka będzie w stu procentach bezpieczna.