słuchawki nauszne

Czym charakteryzują się otwarte słuchawki nauszne?

2014-10-24
Każda osoba, której zależy na uzyskaniu stosunkowo wysokiej jakości dźwięku w słuchawkach audio, powinna postawić na ich nauszne modele. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieją trzy rodzaje słuchawek nausznych: otwarte, zamknięte oraz półotwarte, które znacząco różnią się między sobą. Różnice te wynikają głównie z budowy tylnej ścianki kapsuły słuchawkowego głośnika.


Słuchawki otwarte - zalety oraz wady


Bardzo popularnym typem słuchawek nausznych są słuchawki otwarte. Cechują się one tym, iż ich tylną ściankę tworzą liczne otwory oraz przepuszczająca powietrze, wentylowana siatka. Dzięki temu powietrze jest w stanie swobodnie przedostawać się do środkowej części głośników.


Tego typu rozwiązanie zapewnia wysoką jakość i czystość dźwięku, jednak kosztem bardzo niskiej izolacji hałasów z otoczenia. Jeśli zdecydujemy się słuchać muzyki w takich właśnie słuchawkach, wtedy będziemy mogli być pewni, że osoby w pobliżu będą mogli bez większej trudności usłyszeć to, czego właśnie słuchamy. Problem może stanowić również to, iż dźwięki z otoczenia mogą przeszkadzać również nam samym. Z tych właśnie powodów słuchawki nauszne konstrukcji otwartej sprawdzają się najlepiej w cichym pomieszczeniach, na przykład w zaciszu własnego mieszkania.


Wygoda użytkowania przede wszystkim!


Taka właśnie budowa słuchawek niesie ze sobą jednak szereg zalet, które wiążą się zwłaszcza z zapewnieniem bardzo dużego komfortu użytkowania. Dzięki temu, iż otwarte słuchawki nauszne nie przylegają ściśle do uszu, zapewniają one świetną wentylację oraz wygodę. Nie będziemy zatem musieli zmagać się z problemem nagrzewania uszu i ich pocenia, nawet podczas wielogodzinnego odsłuchiwania nagrań. Słuchawki te są również generalnie bezpieczne dla zdrowia, bowiem w bardzo niewielkim stopniu wpływają na obciążenie słuchu.Warto zatem wiedzieć, że słuchawki nauszne otwarte zapewniają wysoką jakość dźwięku oraz gwarantują poczucie komfortu. Jeżeli jednak zależy nam na słuchaniu muzyki w hałaśliwych miejscach, wtedy znacznie lepiej sprawdzą się zapewne konstrukcje zamknięte oraz półotwarte.