Przydatne akcesoria do auta - mobilna ładowarka samochodowa

2014-09-05
Właściciele samochodów często sięgają po różnego rodzaju akcesoria, które wpływają na komfort korzystania z samochodu oraz jego funkcjonalność. Do ważnych i praktycznych akcesoriów samochodowych z pewnością możemy dziś zaliczyć ładowarkę samochodową, która przydaje się zwłaszcza podczas dłuższych podróży i wyjazdów.

Prosty lecz niezwykle praktyczny sprzęt, jakim jest mobilna ładowarka samochodowa pojawił się dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wcześniej zwyczajnie nie był potrzebny - urządzenia mobilne - telefony komórkowe oraz tablety nie były jeszcze wówczas szeroko dostępne. Dziś jest zupełnie inaczej, a z funkcji smartfonów czy tabletów korzystamy także w aucie - do słuchania muzyki lub do nawigacji.

Aplikacje w smartfonach bądź na tabletach mogą nam wydatnie pomóc w określaniu optymalnej trasy, omijaniu korków lub zatorów komunikacyjnych. Jednak aby móc bez przeszkód korzystać w samochodzie z funkcji smartfonów potrzebne jest nam coś jeszcze - źródło zasilania. Ładowarki samochodowe są narzędziem, które pozwala na stałą dostawę energii prosto do smartfona lub tabletu, dzięki czemu możemy z nich korzystać przez długi czas.

Wiele aplikacji w dużym stopniu obciąża baterię i już po kilku godzinach korzystania z nich nasz smartfon może, kolokwialnie mówiąc, "paść". Przed takimi sytuacjami zabezpieczy nas właśnie samochodowa ładowarka, gdyż wystarczy wpiąć ją do gniazda po zapalniczce aby zapewnić telefonowi lub tabletowi stały dopływ energii.

Warto jednak wcześniej sprawdzić napięcie, które generuje ładowarka, gdyż może się okazać, że jest one zbyt małe by zapewnić optymalne zasilanie przez cały czas (pobór energii przez aplikacje może być większy niż jej dopływ przez ładowarkę). Na szczęście pod tym względem wybór mamy naprawdę spory, wystarczy więc rozejrzeć się przed zakupem.