Słuchanie muzyki w miejscach publicznych

2014-07-16

Na plaży, w pociągach, w autobusach, w parkach często spotykamy osoby, które bardzo aktywnie starają się “promować” swoich ulubionych wykonawców prezentując ich muzykę z telefonów komórkowych czy małych przenośnych odtwarzaczy. Są to zazwyczaj ludzie młodzi i nie byłoby może w  tym nic złego, jednak głośniki w telefonie nie są najlepszej jakości, więc nawet dobra muzyka puszczana w  ten sposób brzmi jak, kolokwialnie mówiąc, “pierdzenie”.

A przecież nie trzeba dużo, żeby w miejscach publicznych spokojnie cieszyć się swoją ulubioną muzyką, i to w znacznie lepszej jakości. Słuchawki douszne są sprzętem, który może nam w tym pomóc i mimo, że często wyglądają niepozornie to jednak gwarantują odpowiednią, wysoką jakość przesyłanego dźwięku.

Muzyka słuchana w słuchawkach dousznych nie przeszkadza nikomu obok, więc spokojnie możemy jej słuchać nawet na dużej głośności. W odróżnieniu od słuchawek nausznych małe “pchełki” są dopasowane do uszu za pomocą silikonowych końcówek, które tłumią dźwięki z otoczenia. Dzięki temu w słuchawkach dousznych możemy słuchać muzyki ciszej niż w innych typach słuchawek, a mimo to będziemy bardzo dobrze odbierać dźwięk (brak będzie zewnętrznych zakłóceń utrudniających słuchanie). Także jeśli wybieramy się w najbliższym czasie na plażę czy do parku i chcielibyśmy posłuchać tam naszej ulubionej muzyki nie powinniśmy zapominać o słuchawkach dousznych, nawet te najtańsze dobrze się sprawdzą.