Zegarki Smart czyli kolejny technologiczny przebój?

2014-07-04

Większość specjalistów z branży technologicznej jest zgodna - kolejnym gadżetem, który ma szansę zdobyć ogromną popularność są zegarki smart. Są to inteligentne urządzenia, które mogą współpracować z naszymi smartfonami i informować nas na bieżąco o wszelkich, godnych naszej uwagi zdarzeniach.

Na razie zegarki smart nie są jeszcze produktem, którego pragną odbiorcy, można powiedzieć, że jest to produkt w fazie beta testów, gdzie badane są potrzeby i reakcje użytkowników na wybrane funkcjonalności. Jednak fakt, że najwięksi potentaci w branży elektronicznej (czyli m.in. Apple i Samsung) stale inwestuje w rozwój zegarków smart pozwala sądzić, że prognozy stawiane tej kategorii produktów są naprawdę obiecujące.

Już teraz na rynku mamy kilka ciekawych produktów, które mogą być bardzo ciekawym gadżetem uzupełniającym naszą codzienność. Oczywiście na razie funkcje zegarków smart są nieco ograniczone i sprowadzają się do informowania o pewnych zdarzeniach, które zachodzą na naszym smartfonie (nowe wiadomości, połączenia przychodzące, wiadomości na portalach społecznościowych, czy alarmy i przypomnienia), jednak taka dyskretna informacja czasami może okazać się bardzo przydatna - np. w sytuacjach, kiedy jesteśmy na wykładzie i czekamy na jakąś ważną wiadomość, a nie chcemy ciągle wyciągać telefonu i rozpraszać swojej uwagi. Wystarczy więc wtedy spojrzenie na tarczę zegarka smart i będziemy wiedzieć czy warto sięgać po telefon czy też nie.