Nowoczesne akcesoria do smartfonów - stacje pogodowe

2014-07-04
Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych termometrów domowych stają się stacje pogodowe. To zaawansowane technicznie urządzenia, które pozwalają na zbieranie o wiele bardziej wszechstronnych danych na temat warunków środowiskowych w danym miejscu.

Współczesne, nowoczesne stacje pogodowe coraz częściej wykorzystują funkcję smartfonów do opracowywania danych i wyciągania wniosków na temat warunków w naszym otoczeniu. Czegp jednak tak naprawdę możemy się dzięki nim dowiedzieć? Przede wszystkim stacje pogodowe mają wiele czujników, które odpowiadają za ocenę jakości powietrza, mogą zbadać ciśnienie atmosferyczne, czystość powietrza, stężenie dwutlenku węgla czy też poziom wilgotności.


Dzięki tym danym możemy szybko zareagować na niekorzystne warunki, musimy bowiem wiedzieć, że funkcjonując w niekorzystnym środowisku narażamy nasze zdrowie i przede wszystkim obniża się nasze samopoczucie i witalność. W suchych pomieszczeniach, gdzie jest zbyt wysoki poziom CO2 stajemy się ospali i permanentnie zmęczeni, a to nie wpływa dobrze na nasz humor i efektywność pracy.

Stacje pogodowe mogą być wykorzystane do mierzenia tych parametrów i monitorowania środowiska, w którym się znajdujemy. Po pewnym czasie będziemy mieć poglądowe dane, dzięki którym będziemy mogli określić, czy warunki w naszym domu czy biurze są sprzyjające, czy też powinniśmy wprowadzić jakieś zmiany. Na razie stacje pogodowe nie są jeszcze tak popularne jak poczciwe termometry, jednak zapewne w ciągu najbliższych lat będą się stopniowo upowszechniać w naszych mieszkaniach i biurach.