Ochrona tabletu - etui czy dodatkowa obudowa?

2014-05-25

Właściciele tabletów doskonale zdają sobie sprawę, że podróżując z tabletem czy też zabierając go ze sobą do pracy warto jest zadbać o jego ochronę, gdyż nawet niepozorne, zdawałoby się, przedmioty czy też lekkie uderzenia mogą zarysować lub nawet uszkodzić ekran, a to oznacza spore kłopoty.

Jest to ważne tym bardziej, że tak naprawdę zabezpieczenie tabletu nie będzie nas dużo kosztować. Koszt etui na tablet 7 cali waha się od 20 do 100 złotych, jednak już nawet te najtańsze etui pozwalają znacząco poprawić poziom bezpieczeństwa ekranu.

Przede wszystkim przewożąc nasz tablet w plecaku czy torebce żaden przedmiot nie zarysuje ekranu. Ważne jest również to, że etui na tablet może zamortyzować (oczywiście w pewnych granicach) skutki upadków oraz uderzeń tabletu.

Jeśli tylko warunki naszej pracy nie są jakieś wyjątkowo trudne wówczas etui na tablet wystarczy do jego ochrony, jednak jeśli pracujemy w nieco bardziej wymagającym i nieprzewidywalnym środowisku wówczas dobrze jest pomyśleć o wytrzymałej obudowie ochronnej, która w znacznie większym stopniu zamortyzuje wstrząsy i uderzenia niż zwykłe etui ochronne do tabletu. To czy wybierzemy etui czy dodatkową, wzmocnioną obudowę powinno zależeć przede wszystkich od warunków, w których korzystamy z tabletu, a także warunków, w których go transportujemy.