Trzy klasy smartfonów z rodziny Nokia Lumia

2014-05-21

Rynek smartfonów rządzi się swoimi prawami. Znajdziemy tu trzy klasy produktów - smartfony stosunkowo tanie, szeroko dostępne i nieco słabsze technicznie (klasa low-end), smartfony średniej klasy, na które trzeba wydać nieco pieniędzy (klasa mid-end) oraz smartfony wysokiej klasy, na które pozwolić sobie mogą jedynie nieliczni (klasa high-end). Niemal każda z większych firm (np. Apple, Nokia, Samsung, Sony, HTC itd.) tworzy produkty mieszczące się w tych właśnie trzech kategoriach. Dziś przyjrzymy się wracającej z zaświatów Nokii.

Nokia przespała okres 2007-2010, kiedy smartfony zaczęły się upowszechniać i zdobywać kolejnych użytkowników. Przyczyniło się to do ogromnych kłopotów firmy i dopiero pomoc ze strony Microsoftu pozwoliła firmie ponownie stanąć na nogi. Przełomem okazało się wypuszczenie przez Nokię nowej serii smartfonów z rodziny Lumia.

Tak jak powiedzieliśmy na początku, niemal każda z większych firm musi w dzisiejszych czasach myśleć o różnych grupach odbiorców. Również Nokia odrobiła lekcje i produkty z serii Lumia są podzielone na różne kategorie. Dla przykładu, Nokia Lumia 610 to produkt skierowany do najszerszej grupy odbiorców, natomiast Nokia Lumia oznaczona numerami 800 lub 900 to już produkty przeznaczone dla nielicznych. Oczywiście każdemu z modelii towarzyszy bogaty wybór dodatkowych akcesoriów dedykowanych konkretnie dla nich.

Przykładem może być tutaj alternatywna obudowa Nokia Lumia 610, która nie tylko wzmacnia i chroni telefon, ale modyfikuje również jego wygląd zewnętrzny. W przypadku alternatywnych obudów do smartfonów producentów bardzo często wspierają również zewnętrzne firmy, które tworzą dopasowane produkty do konkretnych modeli. W przypadku obudowy Nokia Lumia 610 jest podobnie, bowiem popularna alternatywna obudowa ochronna jest dziełem specjalistów z firmy Otterbox. Również modele smarfonów Lumia z wyższych serii numerycznych posiadają szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, które nie tylko chronią i poprawiają wygląd, ale często również wpływają na ogólną funkcjonalność telefonu.

Reasumując: w każdej grupie smartfonów skierowanych do różnych grup odbiorców znajdziemy dziś rozbudowany zasób dodatkowych akcesoriów, które współgrają z konkretnymi modelami i są dla nich dedykowane. I właśnie akcesoria mobilne do różnych smartfonów będą głównym przedmiotem naszego zainteresowania na łamach serwisu MobiCell.pl.